راه های تقویت مکالمه روزمره زبان انگلیسی

متن کامل

در این مقاله راه های تقویت مکالمه روزمره زبان انگلیسی می پردازیم.

یکی از ابتدایی ترین مواردی که در تقویت مکالمه زبان انگلیسی حائز اهمیت است، صحبت کردن درباره فعالیت ها و عادات روزمره به انگلیسی است. در موسسات آموزش زبان انگلیسی و در کلاس های خصوصی مکالمه که برای افراد در تمامی سنین برگزار می شود، هدف اول این است که زبان آموزان بتوانند خودشان را به انگلیسی معرفی کنند، اصطلاحات رایج در احوال پرسی ها را یادبگیرند و درباره کارهایی که در طول روز انجام می دهند به راحتی صحبت کنند. به همین جهت در این مقاله برخی از اصطلاحات و کارهایی را که روزانه با آنها سروکار داریم را آورده ایم تا بتوانید با یادگیری آنها مکالمه خود را تقویت کنید.

برای کسانی که تازه شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده اند صحبت کردن مشکل به نظر می آید. امکان دارد کلمات زیادی بدانید اما در زمانی که می خواهید شروع به صحبت کنید به چالش های زیادی برخورد می کنید. در این مقاله محققین موسسه تخصصی زبان کوییک  بهترین راهکارها برای استفاده در مکالمه روزمره زبان انگلیسی برای شما به ارمغان آورده‌اند.

چرا برای صحبت کردن به زبان انگلیسی به چالش می‌خوریم؟

برای یادگیری زبان ما نیاز به دو حالت ورود و خروج اطلاعات داریم. برای ورودی باید بخوانیم و گوش بدهیم. و برای خروج اطلاعات باید حرف بزنیم و بنویسیم. به طور معمول افراد دوست دارند تا خروجی داشته باشند و در واقع بتوانند صحبت کنند. اما زمانی که می خواهید یک جمله ساده را بگویید با وجود آنکه کلمات سختی در آن به کار نرفته است مانند جا به جا کردن کوه دشوار می شود. موارد زیر می تواند دلایل این دشواری باشد.

به اندازه کافی ورودی اطلاعات ندارید

برای آنکه ورودی شما خوب و مفید باشد و مکالمه روزمره زبان انگلیسی شما بهبود یابد، نیاز به مطالعه دارید. کتاب ها و منابع زبان زیادی بخوانید زیرا در جایی که افراد بومی و انگلیسی زبان وجود ندارد، صحبت کردن کمی دشوارتر می شود. برای آنکه بتوانید این موانع را از سر راه بردارید باید کتاب هایی که گفتار عامیانه، لهجه، گرامر آسان و سرعت در مکالمه را آموزش می دهد مطالعه کنید. باید قبل از هر کاری در ابتدا به شناخت کاملی از زبان رسیده باشید.

زیاد صحبت کنید

افراد در زمان یادگیری بیشتر وقت خود را صرف نوشتن، خواندن و گوش دادن می کنند. در نهایت وقت کافی برای بخش گفتاری باقی نمی ماند. از سوی دیگر به دلیل کم صحبت کردن اعتماد به نفس پایینی دارند و به این شکل است که در زمان شروع به صحبت به چالش می خورند. تنها راه گذشتن از این مرحله هم صحبتی با فردی دیگر به زبان انگلیسی است و یا قرار گرفتن در محیط های انگلیسی زبان است.

نباید در زمان صحبت کردن دچار استرس شوید

زمانی که شروع به صحبت می کنید ترس از اینکه کسی متوجه منظور شما نشود به سراغ شما می آید. فکر می کنید اگر اشتباه صحبت کنید افراد شما را قضاوت می کنند این چیزها را کنار بگذارید. ریلکس باشید و به طور طبیعی صحبت کنید. شما در حال آموزش هستید هیچ ایرادی ندارد اگر اشتباه صحبت کنید.

با توجه به موارد بالا متوجه می شویم که چرا صحبت کردن سخت می شود.

برای آنکه مکالمه شما عالی شود باید تمرین کنید. برای رسیدن به این هدف روش هایی وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

برای ارتقاء سطح مکالمه روزمره زبان انگلیسی چه کارهای باید انجام دهیم؟

در این قسمت قصد داریم بهترین راهکارها جهت ارتقاء شما ذر مکالمه روزمره زبان انگلیسی را خدمت شما ارائه کنیم.

می توانید از تکنولوژی کمک بگیرید

تکنولوژی ها امروزه در تمام زمینه ها به کمک ما آمده اند و زندگی ما را راحت تر کرده اند. حتی برای آموزش مکالمات روزمره می توانید از تکنولوژی استفاده کنید. قطعا بدون کامپیوتر و اپلیکیشن های مختلف هم می توانید به سطح عالی در زبان برسید اما بد نیست کمی فرآیند یادگیری را ساده تر کنید.

به طور مثال می توانید کلمه مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و روی گزینه speaking بزنید تا طریقه تلفظ صحیح کلمه را یاد بگیرید.

می توانید به  این وبسایت بروید در آنجا افراد زیادی برای هم صحبتی به زبان انگلیسی پیدا خواهید کرد.

می توانید از اسکایپ برای صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان یا دوستان و همکلاسی های استفاده کنید.

با رفتن به این سایت می توانید با افراد انگلیسی زبان یا با سایر زبان آموزان به صورت مستقیم و آنلاین گفتگو کنید. در آنجا مدرس زبان انگلیسی موضوعی مطرح می کند و افراد شرکت کننده در بحث نظرشان را گفته و با هم مکالمه می کنند. همانطور که چند روزی به صحبت کردن مشغول می شوید و ترس شما از صحبت کردن می ریزد خودتان متوجه تغییر زیادی در خود می شوید و آمادگی رفتن به لِوِل بعدی آموزش را دارید.

مورد بعدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم و کمک زیادی به بالا بردن سطح مکالمه روزانه شما می کند این سایت  است. در این سایت می توانید افراد بومی و انگلیسی زبان را پیدا کنید و با هم مکالماتی داشته باشید. در این سایت نیز سایر زبان ها را می توانید آموزش ببینید. علاوه بر چت کردن می توانید صوتی نیز با هم ارتباط برقرار کنید تا سطح مکالمه شما به مرور پیشرفت کند.

چگونه می ‌توانید بدون همراهی و کمک شخص دیگری مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟

نگران نباشید. در اینجا روش باور نکردنی برای تقویت مهارت اسپیکینگ بدون داشتن هم‌­صحبت را معرفی می­‌کنیم.

به انگلیسی فکر کنید

یکی از مشکلات عمده­‌ای که بسیاری از افراد در انگلیسی صحبت کردن با آن مواجه هستند، خود زبان انگلیسی نیست، بلکه چگونگی فکر کردن به این زبان است. اگر شما ابتدا به زبان مادری خود فکر کنید و سپس به انگلیسی صحبت کنید، همواره مجبور خواهید بود یک زبان­ را به زبان دیگر ترجمه کنید و این کار آسانی نیست، چرا که حتی افرادی که به دو یا چند زبان مسلط هستند، برای صحبت از یک زبان به زبان دیگر با مشکل مواجه می­‌شوند.

بنابراین راه چاره فکر کردن به زبان انگلیسی است. این کار را می­توانید هرجا که هستید و در هر زمانی انجام دهید. سعی کنید به مسائل روزانه خود به انگلیسی فکر کنید، یا به طور مثال، هنگامی که در رستوران نشسته‌اید و می­‌خواهید سفارش غذا بدهید، انگلیسی فکر کنید و از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای پیدا کردن معنی لغات استفاده کنید. با استفاده از این روش شما هرگز مجبور نخواهید شد تا زبان مادری خود را به انگلیسی ترجمه کنید و پس از مدتی متوجه خواهید شد که وقتی به انگلیسی فکر می­کنید، صحبت کردن به زبان انگلیسی برای شما راحت­‌تر شده

جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی از آینه استفاده کنید

هر وقت که می­‌توانید، چند دقیقه از روز را جلوی آینه بایستید و به انگلیسی صحبت کنید. یک موضوع را انتخاب کنید، ۲ یا ۳ دقیقه زمان بگیرید و فقط صحبت کنید. نکته اصلی این تمرین این است که حین صحبت‌کردن، دهان، صورت و حرکات بدن خود را ببینید. این کار باعث می‌شود، احساس کنید در حال صحبت با شخص دیگری هستید.

بدون توقف، ۲ تا ۳ دقیقه صحبت کنید.

اگر روی لغتی که نمی‌­دانید گیر کردید، سعی کنید ایده خود را به شیوه دیگری بیان کنید و به دنبال چگونگی گفتن این کلمه بعد از پایان دو یا سه دقیقه باشید. این قطعاً به شما کمک می­‌کند تا دریابید که در چه نوع کلمات یا جملاتی مشکل دارید.

تمرکزتان بر روان صحبت کردن باشد، نه گرامر

هنگام صحبت کردن به انگلیسی چقدر توقف دارید؟ هرچه بیشتر توقف کنید، راحتی و اعتماد به نفس خود را هنگام صحبت کردن بیشتر از دست می­‌دهید.

هنگام انجام تمرین آینه تلاش کنید که تمام ۳ دقیقه را بدون توقف یا مکث بین کلمات، صحبت کنید. در این شرایط ممکن است جملات شما از نظر گرامری کاملا درست نباشند، اما نگران نباشید! چرا که اگر تمرکز شما به جای درست صحبت کردن بر روان صحبت کردن باشد، اسپیکینگ شما در عین حال که قابل فهم است، بهتر به نظر خواهد رسید است. همچنان که گرامر و لغات را بیشتر یاد می­‌گیرید می­توانید در حین صحبت کردن این اشتباهات را کم کنید.

هنگام یادگیری واژه­ جدید نقش‌­های مختلف آن را بیاموزید

هنگامی که واژه‌­های جدید را میخوانید، یادگیری نقش­‌های مختلف هر واژه، صحبت کردن به زبان انگلیسی را برای شما ساده­­‌تر می­کند. برای مثال وقتی واژه Write را یاد گرفتید، بهتر است شکل­های دیگر آن مانند، Wrote و Written را نیز یاد بگیرید. دانستن نحوه استفاده درست از واژه­‌ها در جملات از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که سطح مهارت اسپیکینگ شما را بسیار ارتقاء می‌­بخشد و در حین صحبت دیگر نیاز نخواهید داشت برای پیدا کردن واژه مناسب مکث کنید.

به جای یادگیری واژه، عبارت یاد بگیرید

یک ایده بهتر برای تقویت زبان انگلیسی یادگیری عبارات کلمه‌­ای است،نه فقط کلمات. ممکن است در اسپیکینگتان از یک واژه­ و گرامر آن درست استفاده کنید ولی در واقع ندانید شخصی که زبان مادریش انگلیسی است، چگونه از آن استفاده می­‌کند. برای مثال؛ شما می­توانید بگویید “how do you feel today” اما یک انگلیسی زبان می­گوید “how’re you doing?” . استفاده از عبارات و اصطلاحات برای برای طبیعی به نظر رسیدن اسپیکینگ شما مفید هستند.

برای موقعیت‌­های خاص آماده شوید

آیا زبان انگلیسی را به دلیل خاصی یاد می­گیرید؟ به عنوان مثال: برای پذیرش در یک شرکت انگلیسی زبان؟

در این شرایط باید زبان انگلیسی را برای آمادگی در مصاحبه شغلی انگلیسی یاد بگیرید.یا برای آشنا شدن با دوستی در آمریکا؟ پس به نوع دیگری از انگلیسی نیاز دارید. قبل از رفتن به جایی که مجبورید انگلیسی صحبت کنید، آنچه را که می­خواهید بگویید تمرین کنید. به طورمثال، اگر قصد رفتن به رستوران را دارید، قبل از رفتن به رستوران خود را آماده کنید تا به سؤالاتی که یک پیشخدمت ممکن است از شما در مورد غذاها و منو بپرسد، پاسخ دهید.. اگر آماده باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت!

نرم‌افزارهای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

اپلیکیشن Lingo Blabla

Lingo Blabla یک برنامه فوق‌العاده کاربر‌پسند و کاربردی است که  با استفاده از آن می توانید بلافاصله با یک کلیک  شریکی انگلیسی پیدا کنید. با استفاده از این نرم‌افزار نه تنها قادر خواهید بود هرلحظه و هرجا انگلیسی صحبت کنید، بلکه می‌توانید با افرادی از سراسر دنیا دوست شوید. از طریق این برنامه مهارت‌های انگلیسی خود را به روشی سرگرم‌کننده و آسان بهبود خواهید بخشید. باید بدانید این نرم افزار کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت پول ندارید.

نرم‌افزار Duolingo

یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی این نرم‌افزار می‌باشد. این نرم‌افزار با ایجاد یک بازی و سرگرمی باعث می‌شود در طول کار کردن با آن اصلا احساس کسالت نکنید. این برنامه جلسات آموزشی ای دارد که حتی هنگام ناهار خوردن نیز می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. استفاده از این نرم‌افزار نیز کاملا رایگان است.

 

جهت سفارش تک یا عمده در فروشگاه شهر زبان پارسا با شماره های 09190888904 و 02166174981 تماس بگیرید.(تلگرام , واتس آپ)

25 دی 1400
تعداد بازدید: 4
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.shahrezaban.com

نظرات

فروشگاه اینترنتی شهر زبان پارسا
کتابفروشی اینترنتی شهر زبان شامل فروش انواع کتاب های زبان انگلیسی، کتاب زبان آلمانی، کتاب زبان فرانسوی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و ... برای تمام سنین می باشد.
خرید اینترنتی کتاب زبان و فروش آنلاین کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب، بانک کتاب زبان، فروشگاه کتاب زبان انگلیسی, خرید آنلاین کتاب زبان با تخفیفات ویژه در فروشگاه شهر زبان

با تشکر از انتخابتان مدیریت فروشگاه شهر زبان پارسا

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×