هزینه ها ی دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (بخش ششم)

متن کامل

در این مقاله به بررسی هزینه ها و مقدار فاند دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد می پردازیم.

قسمت عمده فاند تحصیلات تکمیلی شورای های تحقیقاتی کانادا مربوط به تحقیق در مقطع دکترا است؛ ولی با این حال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز حمایت های مالی مناسبی در نظر گرفته شده است که به شرح زیر می باشند:

طرح بورسیه دانشجویان کارشناسی ارشد که توسط سه شورای تحقیقاتی اصلی کانادا و با همکاری هر سه در کنار هم ارائه می شود. بر اساس این طرح، هر سال ۳۰۰۰ دانشجوی واجد شرایط مشغول به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا مشمول دریافت فاند می شوند. در این طرح طیف گسترده ای از رشته های موضوعی از جمله برخی مدارک حرفه ای پشتیبانی می شوند.

برنامه شتاب نیز فرصت هایی برای دریافت فول فاند برای دانشجویان ایجاد می کند. هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان بین المللی واجد شرایط می توانند از این فاند استفاده کنند.

سایر بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد شوراهای تحقیقاتی کانادا نیز بصورت دوره ای در دسترس هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شورای علوم تحقیقات طبیعی و مهندسی، شورای تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی و انستیتوی تحقیقات بهداشت کانادا مراجعه کنید.

فاند کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز به دریافت فاند عمومی مخصوص دانش آموختگان داخلی نیستند. یعنی اگر شما شهروند کانادا نباشید نمی توانید به طور عادی درخواست وام یا کمک هزینه کنید ( اگر چه ممکن است برخی از فاندهای مربوط به شورای تحقیقات در دسترس باشند).

اما جای نگرانی نیست. خوشبختانه برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا فاند زیادی موجود است. در واقع چندین برنامه بورس تحصیلی صرفا برای جذب و حمایت از دانشجویان خارجی در بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه های کانادا وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

بورس های تحصیلی اداره شده توسط امور جهانی، استانی و منطقه ای کانادا

سازمان امور جهانی کانادا (GAC) همان وزرات امور خارجه کاناداست که بر امور خارجی آن نظارت می کند. این سازمان مسولیت نگهداری و اداره طیف گسترده ای از بورس های بین المللی ارائه شده توسط دولت کانادا و سایر اهدا کنندگان را بر عهده دارد.

می توانید لیستی از بورس های تحصیلی ارائه شده توسط سازمان امور جهانی کانادا (GAC) را در وب سایت آنها مشاهده کنید. توجه داشته باشید که همه گزینه های ارائه شده برای دانشجویان کارشناسی ارشد قابل اجرا نخواهند بود.

در برخی موارد، استان ها و مناطق کانادا به دانشجویان با استعدادی که به دنبال تحصیل در کانادا هستند فاند اهدا می کنند. با تماس با اداره آموزش و پرورش و یا نگاهی به لیست GAC می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص این موضوع کسب کنید.

فاند حاصل از مشارکتهای بین المللی

کانادا برنامه های تبادل دانشگاهی و همکاری های دانشگاهی با کشورهای مختلف جهان را نیز در دستور کار قرار داده است. در صورتی که کشور شما در یکی از موارد زیر گنجانده شده باشد می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا فاند دریافت کنید:

آژانس دانشگاهی فرانکفونی (AUF) شبکه ای متشکل از ارائه دهندگان آموزش عالی فرانکفونی در سراسر جهان است. اگر کشور شما عضو این آژانس باشد می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام به درخواست بورسیه تحصیلی تا حداکثر ۱۰ ماه کنید.

فولبرایت کانادا نیز از تبادلات آموزشی بین کانادا و آمریکا حمایت می کند. به این ترتیب دانشجویان آمریکایی می توانند برای تحصیل در کانادا درخواست فاند کنند.

بورس های تحصیلی و کمک هزینه های مالی برای دانشجویان کشورهای مختلف دیگر نیز در کانادا اعطا می شود. برای آگاهی از جزئیات این موضوع می توانید با سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور محل زندگی تان از فرصتهای موجود مطلع شوید.

بورس های دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

برخی دانشگاه های کانادا نیز برای بالا بردن سطح کیفی شان و جذب دانشجویان مستعد به آنها بورس تحصیلی اعطا می کنند. بورس های تحصیلی موجود بین دانشگاه های مختلف متفاوت است؛ بنابراین بهترین راه برای کسب اطلاع از این موضوع تماس با خود دانشگاه و یا بررسی سایت آن است. معمولا در سایت هر دانشگاه جزئیات مرتبط به بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی آورده شده است.

منبع : charbzaban

جهت سفارش تک یا عمده در فروشگاه شهر زبان پارسا با شماره های 09190888904 و 02166174981 تماس بگیرید.(تلگرام , واتس آپ)

تعداد بازدید: 684
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.shahrezaban.com

نظرات

فروشگاه اینترنتی شهر زبان پارسا
کتابفروشی اینترنتی شهر زبان شامل فروش انواع کتاب های زبان انگلیسی، کتاب زبان آلمانی، کتاب زبان فرانسوی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و ... برای تمام سنین می باشد.
خرید اینترنتی کتاب زبان و فروش آنلاین کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب، بانک کتاب زبان، فروشگاه کتاب زبان انگلیسی, خرید آنلاین کتاب زبان با تخفیفات ویژه در فروشگاه شهر زبان

با تشکر از انتخابتان مدیریت فروشگاه شهر زبان پارسا

خرید کتاب زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×