تفاوت های نسخه‌های انگلیسی و آمریکایی مجموعه کتاب‌های هری پاتر

متن کامل

متن رمان‌های هری پاتر تقریبا در 10 سالی که جی کی رولینگ مشغول نوشتن آن‌ها بود دست نخورده باقیماند، اما تغییرات اندکی در نسخه‌های جدید آن پدید آمده است. در نسخه‌ی آمریکایی مجموعه هری پاتر که به تازگی منتشر شده است تغییرات زیادی دیده می‌شود. تغییرات بسیاری بین نسخه‌های بریتیش (بلومزبری) و آمریکن (اسکالاستیک) مجموعه 7 جلدی کتاب‌های هری پاتر وجود دارد. بیشتر این تغییرات را ویراستار آمریکایی کتاب انجام داده است تا خواندن کتاب برای طرفداران آمریکایی هری پاتر آسان‌تر شود و آن‌ها بتوانند با کتاب بهتر ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال کلمه‌ی «skip» در نسخه‌ی انگلیسی با کلمه‌ی «dumpster» در نسخه‌ی آمریکایی جایگزین شده است.  

در حالی‌که برخی معتقد هستند که دلیلی ندارد خوانندگان آمریکایی نتوانند با نسخه انگلیسی ارتباط برقرار کنند ولی برای برخی دیگر از طرفداران، تغییرات منطقی بوده است. با این حال، علت بعضی از تفاوت‌های نسخه‌های آمریکایی با نسخه انگلیسی هری پاتر مانند «حذف شماره صندوق‌ سیریوس بلک در بانک گرینگاتس» به راحتی قابل درک نیست.

احتمالا یکی از بدترین و ناخوشایندترین تغییرات برای نویسنده مجموعه هری پاتر، جی کی رولینگ، تغییرات نام جلد اول مجموعه است. رولینگ با بیزاری تغییر نام پیشنهادی آرتور لوین (ویراستار کتاب) برای جلد اول نسخه آمریکایی کتاب را پذیرفت. رولینگ درباره‌ی تغییر نام کتاب گفته است که در حال حاضر با تغییر نام کتاب مخالف و از تصمیم خود پشیمان است ولی در زمان انتشار کتاب احساس کرده که بهتر است به توصیه‌های ویراستار کتاب عمل کند.

ناگفته نماند که جی کی رولینگ برخی از تغییرات و اصلاحیه‌های مجموعه کتاب‌های هری پاتر را برای بهبود کیفیت و از بین بردن خطاهای کتاب انجام داده است و با چاپ نسخه‌های جدید، این تغییرات به کتاب‌ها اضافه شده است.

جهت سفارش تک یا عمده با شماره های زیر تماس بگیرید

09190888904 و 02166174981 (تلگرام / واتس آپ)

27 خرداد 1399
تعداد بازدید: 34
سایر اطلاعات

نظرات

فروشگاه اینترنتی شهر زبان پارسا
کتابفروشی اینترنتی شهر زبان شامل فروش انواع کتاب های زبان انگلیسی، کتاب زبان آلمانی، کتاب زبان فرانسوی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و ... برای تمام سنین می باشد.
خرید اینترنتی کتاب زبان و فروش آنلاین کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب، بانک کتاب زبان، فروشگاه کتاب زبان انگلیسی, خرید آنلاین کتاب زبان با تخفیفات ویژه در فروشگاه شهر زبان

با تشکر از انتخابتان مدیریت فروشگاه شهر زبان پارسا

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×